Połowa pierwszego turnusu

Kolejny dzień półkolonii minął nam w doskonałej atmosferze i był pełny niesamowitych wrażeń. Zaraz po śniadaniu część dzieci wyruszyła na naszą pierwszą autokarową wycieczkę - do Domu Drzewa. Podczas wyjazdu poznawaliśmy niesamowite tajniki lasu.

Dowiedzieliśmy się wiele o życiu dużych i małych mieszkańców lasu oraz o zasadach obowiązujących nas podczas wypraw na łono natury. Poznaliśmy też liczne zalety przebywania w lasach, z których staraliśmy się skorzystać spacerując, podziwiając przyrodę i przytulając drzewa. Nie pozwoliliśmy, żeby mały deszcz nam przeszkodził i na zakończenie naszej wizyty w Miliczu zapełniliśmy okolice bankami mydlanymi. Świetnie bawiliśmy się odpoczywając w pięknych okolicznościach przyrody.

Grupy które zostały dziś w szkole, spędziły czas równie aktywnie i w bardzo twórczy sposób. Uczestnicy naszych półkolonii tworzyli rzeźby z gliny, które później zostały pomalowane, robili biżuterię z koralików, lampiony ze słoików oraz magnesy. Do obiadu pili zrobioną własnoręcznie lemoniadę ze świeżych owoców. Korzystając z pogody mogli bawić się i grać na szkolnym boisku. Bardzo chętnie dołączyliśmy do nich po powrocie z wycieczki.

Czekamy na dalsze przygody!

29 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości