Pierwszy dzień półkolonii

Koniec roku szkolnego już za nami, jednak szkolne mury nadal stoją przed uczniami otworem.

Dziś rozpoczął się pierwszy turnus wakacyjnej półkolonii, podczas której zapisani uczniowie poszukują wakacyjnych przygód.

Pierwszy dzień to czas integracji, rozmowa o bezpieczeństwie oraz nawiązanie kontraktu (jedna z grup podpisała go stawiając swoją podobiznę na desce surfingowej na fali). Byliśmy też w Parku Staromiejskim, gdzie miały miejsce zabawa w chowanego, zabawa na placu zabaw, gry zespołowe, wyścigi rzędów. Podczas upałów nieplanowaną atrakcją okazały się również zraszacze.

Niektóre z grup miały też szczęście być „tuż za płotem” w jednostce Straży Pożarnej. Schłodzeni orzeźwiającą mgiełką wody z sikawki strażackiej mogli obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i zadać pytania strażakom.

Na dworze miała miejsce również bitwa balonowa, malowanie kredą, Zaklepywanki, zabawa na placu zabaw, czy też konsumowanie lodów.

Upały pomogły nam przetrwać przygotowywane przez dzieci napoje orzeźwiające z ziół i owoców z ogrodu pani Eli.

Prace z diamentowych koralików, malowanie na płótnie, malowanie po numerach oraz tworzenie własnej biżuterii to wisienka na torcie naszego dzisiejszego dnia.

Nie możemy się doczekać jutrzejszych przygód. :)

27 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości