Czy wrocławskie ZOO wspiera ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem?

Czerwcowy projekt klas VI, podczas którego uczniowie poszukiwali odpowiedzi na powyższe pytanie…. zakończony. Klasy VIa i VIb zaangażowały się w zaplanowane działania – lekcja z p. Marleną ze studenckiego Koła Nauczycieli „Sowa”, wycieczka do wrocławskiego ZOO z wychowawcami oraz podsumowanie projektu w obecności Rodziców, kiedy wszyscy uczniowie zaprezentowali wybrane gatunki kręgowców zagrożonych wyginięciem oraz swoje pomysłowe i kreatywne plansze prezentacyjne.

Z badań wynika, że wrocławskie ZOO wspiera ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem ale – jak zauważyli uczniowie – nie zawsze mogli odszukać w kolekcji gatunki przez siebie wybrane. Uczniowie zauważyli również, że prawie we wszystkich przypadkach wybiegi czy terraria były znakomicie dostosowane do wymagań gatunkowych.

Wystąpienia były świetnie przygotowane i zaprezentowane przez wszystkich uczniów. Rodzice z dumą gratulowali świetnych przemówień.

23 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości