Międzyświetlicowa wymiana pocztówkowa

W tym roku szkolnym kilka grup świetlicowych z naszej szkoły przy ulicy Menniczej przestąpiło po raz kolejny do MIĘDZYŚWIETLICOWEJ WYMIANY POCZTÓWKOWEJ.
Akcja ta polega na wysyłaniu kartek pocztowych z pozdrowieniami do świetlic z różnych zakątków Polski, biorących udział w projekcie.

Udział w wymianie kartek pocztowych z innymi placówkami edukacyjnymi to nie tylko dobra zabawa, ale to też dobry sposób na zainteresowanie dzieci geografią polski i ciekawostkami kulturowymi.
Nasi uczniowie wysyłali kartki tematyczne jak na przykład: kartki z okazji Dnia Życzliwości, kartki świąteczne, pocztówki widokowe z miasta Wrocław.
Kiedy otrzymywaliśmy kartki pocztowe z innych szkół, wyszukiwaliśmy na naszej sznurkowej mapie województwa, z których pozdrawiały nas świetliczaki z poszczególnych regionów kraju.
Uczestnicy zajęć świetlicowych, dzięki takiej formie aktywności, poznawali cuda natury i architektury występujące w Polsce, rozwijały ciekawość świata, uczyły się wielu ciekawostek o różnych regionach, miastach i wsiach. Dzięki uczestniczeniu w Międzyświetlicowej Wymianie Pocztówkowej mieliśmy zaszczyt kultywować zanikający w dobie komputerów i technologii cyfrowej zwyczaj wysyłania kartek i listów.

W tym roku szkolnym ostatnie kartki zostały już wysłane. Odliczamy do wakacji, a tuż po ich zakończeniu będziemy dostarczali do urzędu pocztowego kolejne pocztówki.

21 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości