W Kowalowym Wzgórzu i Alpakowej Kotlinie

Klasa I a była na wycieczce autokarowej, która dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych przeżyć, a kontakt ze zwierzętami ugruntował w nas wrażliwość i empatię, otworzył na nowe doznania i pogłębił wiedzę na temat świata przyrody. W gospodarstwie agroturystycznym uczestniczyliśmy w warsztatach dojenia krowy, degustowaliśmy mleko oraz przepyszne racuchy i naleśniki. Własnoręcznie ubijaliśmy masło. Zwiedziliśmy gospodarstwo, poznaliśmy zwierzęta gospodarskie. W kurniku widzieliśmy jak kury znoszą jajka. W koziej zagrodzie baraszkowaliśmy z kozami. W oborze karmiliśmy świnki i cielaczki. Było ognisko i relaks nad wodą na hamakach i leżakach. Super atrakcją wycieczki była wizyta w Alpakowej Kotlinie. Miejscu, które ma na celu edukację, relaks i daje odwiedzającym ogromną radość. Spacery z alpakami jako forma Alpakoterapii w otoczeniu malowniczego krajobrazu, głaskanie i przytulanie alpak to było niesamowite i niezapomniane przeżycie!

16 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości