PROJEKT w klasach 1-3 „Wybieram ZDROWIE!”

W dniach od 27 maja do 3 czerwca br. uczniowie klas 1-3 zajmowali się tematyką zdrowia. Zastanawiali się, co gwarantuje zdrowy styl życia, zwrócili szczególną uwagę na codzienny ruch i zdrowe odżywianie.

Klasy trzecie podjęły się wykonania gazetek według własnego pomysłu, w których znalazły się różne działania:

Kącik sportowy - piłka nożna, jazda na rowerze, gimnastyka artystyczna, itp.
Wybieram wodę! – Gdzie znajduje się woda? Dlaczego trzeba pić wodę i jaką ilość?
Kącik zadań specjalnych - rebusy, krzyżówki, zagadki|
Kącik literacki – opowiadania twórcze, wierszyki, zagadki o tematyce zdrowia, gdzie bohaterami są warzywa, owoce.
Kącik turystyczny - ciekawe miejsce do zwiedzenia opis trasy, walory, aktywny wypoczynek.

Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.
W nagrodę wszyscy otrzymali kolorowe naklejki owoców i warzyw.

Podczas pracy dzieci korzystały z różnych źródeł informacji. Przygotowane plakaty, gazetki będą mogły sobie przeglądać, czytać w dowolnym czasie, powracać do interesujących przepisów, artykułów.

9 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości