Wycieczka klasowa klas drugich

Wycieczka klasy II a i II b do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbyła się w dniu 6.06.2022r. Dzieci poznały zabytkowy obiekt 400 – letniej papierni oraz wzięły udział w warsztatach pt. „Zaczerpnij historii”, gdzie same uczestniczyły w produkcji papieru czerpanego. Odwiedziły Park Zdrojowy w nim m.in. Pijalnię wód mineralnych.

Dowiedziały się, że Pijalnia powstała w XIX wieku, jej ujęcia to Pieniawa Chopina, Jan Kazimierz, Zdrój Zimny i Agata. Nie zabrakło degustacji wody. Odwiedziły również Dworek im. F. Chopina, gdzie wysłuchały informacji o kompozytorze, jego wizycie w Dusznikach. Zostały uwrażliwione na piękno architektury i przyrody, a także zainspirowane do jej obserwowania. W wyniku odbytej wycieczki, dzieci miały okazję poznać lepiej region Dolnego Śląska, tj. Kotlinę Kłodzką, jej walory przyrodnicze, ukształtowanie terenu, nazwy gór, miast i miejscowości oraz zabytki architektoniczne i kulturowe. Zakupiły pamiątki. Wycieczka z pewnością przejdzie do miłych wspomnień klas drugich.

9 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości