Gramy w Zielone z Sową

3 czerwca 2022 roku klasa 5 b odwiedziła Ogród Botaniczny. Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Nauczycieli "Sowa" działającego przy Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali dla uczniów grę terenową, która była powtórką wiedzy z roślin nagonasiennych i okrytonasiennych. Klasa została podzielona na drużyny, których zadaniem było odnalezienie i opisanie jak największej liczby przedstawicieli z poszczególnych grup roślin. Grupy uzupełniały karty pracy, wykonywały dokumentację fotograficzną. Jedną z konkurencji było "Ogrodowe BINGO". Okazało się, że dużym wyzwaniem było znalezienie o tej porze roku na terenie Ogrodu Botanicznego dyni, ale uczniowie ze wszystkim sobie poradzili. Niebawem przy wejściu do szkoły, każdy odwiedzający będzie mógł zobaczyć efekty pracy uczniów.

3 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości