Gatunki zagrożone wyginięciem we wrocławskim ZOO

2 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 6a odwiedzili wrocławski ogród zoologiczny w ramach drugiego, terenowego dnia projektu "Ogród zoologiczny XXI wieku". Młodzi badacze wraz z opiekunami z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego- studentkami ze Studenckiego Koła Naukowego Nauczycieli "Sowa" podczas wizyty w ZOO poznawali jak przebiega opieka nad zwierzętami objętymi ochroną.

Zadaniem uczniów było wykonanie dokumentacji fotograficznej obserwowanych przedstawicieli kręgowców zagrożonych wyginięciem, a także opisanie wybiegu, terrarium, klatki lub akwarium, w którym dany przedstawiciel żyje na terenie wrocławskiego ZOO. Pod lupą znalazły się ssaki, ptaki, ryby, płazy i gady z Polski, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Klasa podzieliła się na grupy, a przebieg pracy poszczególnych zespołów koordynowali wyznaczeni przez uczniów Liderzy. Niebawem społeczność szkolna będzie mogła zapoznać się z wynikami projektu. Bądźcie czujni i wyglądajcie kręgowców z całego świata na szkolnych korytarzach...

2 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości