Klasa 7a na wystawie o Annie Frank.

W czwartek 28 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 7a udali się do Mediateki na prezentację wystawy „Anna Frank. Historia na dzień dzisiejszy”. Tydzień wcześniej grupa uczniów z klas 7 SP63 szkoliła się do roli prezenterów. Z klasy 7a w szkoleniu wzięli udział Marcelina, Wiktoria, Klara i Antoni.

Wystawa niezwykle przejmująca, gdyż oparta jest o pamiętniki pisane przez trzynastoletnią dziewczynkę. Rodzina Anny Frank w czasie II wojny światowej ukrywała się przed hitlerowcami. Dziewczynka w swoim pamiętniku nie skupia się na opisywaniu tragicznej sytuacji, ale zapisuje swoje obserwacje, przemyślenia i marzenia. Ekspozycja zawiera wiele rodzinnych zdjęć. Jest okazją do refleksji nad prawami człowieka, szacunkiem, tolerancją i wielokulturowością.

6 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości