Kampania „Rowerowy Maj” 2022 r.

„Rowerowy Maj” to ogólnopolska kampania, której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Jej formuła łączy zabawę z elementami rywalizacji, dzięki czemu skutecznie wpływa na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych. Kampania skierowana jest m.im. do szkół podstawowych. „Rowerowy Maj” uczy, że rower może być świetnym środkiem transportu do szkoły. Nasza szkoła bierze udział już w siódmej edycji wielkiego wiosennego wyzwania. Tegoroczna odbędzie się w dniach 4 - 31 maja 2022r.

Zasady rowerowej zabawy są niezwykle proste: każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, który w maju dotrze na lekcje, do pracy w sposób aktywny, otrzymuje naklejki do indywidualnego rowerowego dzienniczka oraz na wspólny plakat klasowy. Efekty i korzyści „Rowerowego Maja” są odczuwalne nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla samorządów i środowiska. Nawet jeżeli szkoła będzie funkcjonowała w trybie zdalnego nauczania, punktowane będą aktywne przejazdy do dowolnego, innego celu, trwające minimum 30 minut. Zależy nam, żeby budować w młodych ludziach nawyki podróżowania rowerem, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach.

Podczas tegorocznej Kampanii będzie równolegle trwał konkurs „Aktywnie do szkoły” – patrz konkurs-zabawa „Aktywnie do szkoły”.

Zachęcam wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli, pracowników do przyłączenia się do społecznej kampanii „Rowerowy Maj”. W załączeniu podstawowe dokumenty kampanii:

20 kwietnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości