Wycieczka do Domu Drzewa

Nadejście wiosny przyniosło ciepłe dni i wzmogło naszą tęsknotę za aktywnością w plenerze. Pierwszoklasiści skorzystaliśmy z okna pogodowego i pojechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej Domu Drzewa w Wałkowej.

Tam pod opieką pani leśnik zwiedzili piękny budynek dawnej wyłuszczarni zgłębiając tajniki życia lasu. Uczyli się rozpoznawać drzewa iglaste po ich szyszkach oraz oglądali stary piec, który dawniej wykorzystywano dla pozyskiwania nasion. Wybrali się też do lasu aby zaobserwować budząca się przyrodę. Wielkim wyzwaniem było dla uczniów zbudowanie leśnego szałasu do czego mogli wykorzystać gałęzie i konary drzew. Pracowali z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem dzięki temu powstały imponujące szałasy. Ostatnim etapem wycieczki były zabawy na świeżym powietrzu, pieczenie kiełbasek, pianek i biesiada przy wspólnym stole. Wrócili radośni, bo za takim kontaktem z przyrodą wszyscy już tęsknili.

4 kwietnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości