W marcu jak w garncu

„W marcu, jak w garncu” to powiedzenie bardzo dobrze opisuje, co działo się w naszej świetlicy w tym miesiącu. Było różnorodnie i oczywiście wesoło!

Okazuje się, że przywitała nas wiosna ze wszystkimi swoimi swoimi zaletami. Słoneczne dni dały możliwość spędzania wielu chwil na powietrzu. Było bardzo dużo okazji do łapania ciepłych promieni słonecznych.

Oprócz pięknej pogody w naszej świetlicy pierwszoklasiści mieli okazje do poznania nie tak często spotykanych instrumentów takich jak: ukulele, kazoo, kalimba, okaryna, harmonijka ustna, pad perkusyjny.

Uczyliśmy się zwrotów w języku ukraińskim. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące tematyki wiosennej. Wykonywaliśmy kolorowe motyle z papieru, papierowe zwierzęta. Mogliśmy również posadzić własne roślinki. Poznawaliśmy również nowe techniki plastyczne – rozcieranie suchych pasteli.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez dentystę. Dowiedziały się, jak dbać o higienę jamy ustnej, jak również o tym, że jest to niezwykle ważne.

Miniony miesiąc był również okazją do poruszenia bardzo ważnego tematu, jakim jest różnorodność kulturowa. Mieliśmy możliwość poznawania flag innych państw podczas grania w memory.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o układaniu z naszych ulubionych koralików prac o tematyce wiosennej.

Marzec już za nami, nie możemy doczekać się, co przyniesie nam nowy miesiąc.

Mamy nadzieję, że będzie równie słoneczny i ciepły, jak poprzedni i przyniesie nam wiele uśmiechu i radości! ☺

30 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości