Odwiedziny „Mądrych Sówek” z przedszkola Wesołe Nutki

Trzeciego marca naszą szkołę odwiedziła grupa uczniów z pobliskiego przedszkola „Wesołe Nutki”. Swoją wizytę dzielni i ciekawi sześciolatkowie rozpoczęli od warsztatów mydlarskich, w ramach których poznali tajniki tworzenia pięknych i kolorowych mydełek. Na początku wszyscy uważnie słuchali receptury stworzenia idealnego mydełka, by następnie samodzielnie stworzyć swoje, niepowtarzalne mydło.

Przedszkolaki chętnie dobierały składniki, barwy i zapachy, czego efektem było powstanie całej gamy różnorodnych mydełek. Po zmaganiach warsztatowych uczniowie przedszkola udali się na spacer po szkole i przynależnym do niej boisku oraz placu zabaw. Przyszli pierwszoklasiści chętnie poznawali kolejne miejsca ważne dla każdego ucznia, zaczynając od szatni i sal lekcyjnych, kończąc na świetlicy szkolnej i sali sportowej. W trakcie wycieczki po szkole przedszkolaki mogły dowiedzieć się tego jak wygląda dzień każdego pierwszoklasisty, jak funkcjonuje świetlica szkolna, co dzieci robią w czasie wolnym oraz jakie pyszne dania serwowane są w naszej stołówce. Na zakończenie wizyty wszyscy ruszyli do wspólnych zabaw ruchowych na boisku szkolnym i placu zabaw. To była naprawdę udana wizyta!

Bardzo miło było nam gościć każdego przedszkolaka, a kto wie, może z niektórymi spotkamy się już we wrześniu.

7 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości