Koszykówka w szkole

Nie od dziś szkolna drużyna koszykarska odnosi spore sukcesy. Wśród nich wymienić można: II miejsce we Wrocławiu w koszykówce chłopców klas 7-8, II miejsce w strefie wrocławskiej w koszykówce chłopców 3x3 chłopców klas 7-8 oraz VII miejsce we Wrocławiu w koszykówce dziewcząt klas 7-8.

Ostatnio spotkała nas niespodzianka. Nasze sukcesy zostały docenione. Od rodzica ucznia, przyjaciela naszej szkoły - Pana Łukasza Nowaka, otrzymaliśmy nowe tablice do gry w koszykówkę. Dzięki temu wspólne treningi i rozgrywki na lekcjach WF są jeszcze bardziej przyjemne i na wysokim poziomie. Dziękujemy!

Dla przypomnienia - we Wrocławiu aż 78 szkół bierze udział w rywalizacji sportowej organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy, z których 5 ma klasy sportowe o profilu koszykarskim. Do strefy wrocławskiej zaliczają się szkoły z następujących powiatów:

Milicz, Oleśnica, Oława, Strzelin, Środa Śląska, Trzebnica, Wołów, Wrocław - ziemski, Wrocław - grodzki.

Ponadto bierzemy udział w lidze koszykówki Basketmania organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy, gdzie po pierwszej rundzie chłopcy plasują się na pierwszym miejscu w grupie. Dziewczęta, po pierwszej rundzie, zajmują 2 miejsce w swojej grupie.

21 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości