Walentynki

Do tradycji naszej szkoły przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia Walentynek. Tego dnia osobie nam bliskiej można wysłać upominek lub kartkę. Rozmawialiśmy na temat uczuć. Odpowiadaliśmy na pytania: Co daje nam miłość? Co to znaczy kochać?, Jak okazywać miłość?.

Oglądaliśmy prezentacje multimedialne o historii powstania Walentynek. Poznaliśmy legendą o św. Walentym oraz jak obchodzi się ten dzień w różnych krajach. Rozwiązywaliśmy walentynkowe krzyżówki, quizy klasowe, zagadki, łamigłówki, wykreślanki, robiliśmy wyklejanki serc na czas. Były kompozycje Serce na bazie słów kluczy, kolorów i znaków graficznych. Nie zabrakło odkodowywania szyfrów walentynkowych, laurek dla kolegów lub koleżanek.

Odbyły się zabawy m.in. Złamane serce – połącz w pary. Serca,Zabawa – „Serce do serca”. Przygotowaliśmy serca w różnych kształtach, wielkościach, kolorach i fakturach, tak aby zawsze dało się połączyć w pary daną cechę. Złamane serce – połącz w pary. W tym dniu w szkole panował miły nastrój. Niektórzy przyszli ubrani na czerwono, aby podkreślić charakter tego święta. Walentynki przyniosły dzieciom wiele radości.

18 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości