Zapraszamy do szkoły na Menniczej

Rekrutacja 2022/2023
Witamy w Szkole Podstawowej nr 63 im. Anny Jasińskiej !
Jesteśmy niewielką, kameralną szkołą zlokalizowaną w samym sercu Starego Miasta, z tradycjami i prawie 70-letnią historią. Najbliższe sąsiedztwo szkoły to historyczne obiekty Wrocławia położone w Rynku i jego okolicach, Park Staromiejski, Miejskie Zakłady Kąpielowe – Wrocławskie Centrum SPA.

W roku szkolnym 2022/2023 powitamy w naszych progach pierwszoklasistów. Planujemy otwarcie dwóch oddziałów do 25 uczniów w klasie. Zajęcia będą odbywać się codziennie tylko na jedną zmianę w godzinach 8:00-12:30

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły oraz zasadami rekrutacji.

WAŻNE! Szanowni Państwo, jeżeli chcecie aby Wasze dziecko od września uczyło się w szkole spoza obwodu nie wypełniajcie zgłoszenia w okresie 16-22 luty tylko weźcie udział w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca, która odbędzie się 10 marca. Rodzic kandydata wypełnia wówczas wniosek wskazując 2 szkoły spoza obwodu oraz szkołę obwodową (w której ma zagwarantowane miejsce) na ostatnim miejscu.

Do dyspozycji uczniów oddajemy nowoczesne sale lekcyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, stałą salę na zajęcia szkolne i świetlicowe, opiekę wychowawcy klasy i wychowawcy świetlicy. Posiadamy rekreacyjne tereny zielone i obiekty sportowe – salę gimnastyczną oraz salę do zajęć z gimnastyki korekcyjnej, boisko z placem zabaw.

Świetlica szkolna zapewnia obiady przygotowywane na miejscu oraz zajęcia opiekuńcze uczniom klas I-VI w godzinach 6:30-16:45, w trakcie których odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne bezpłatne (sks, szachy) oraz nauka pływania na basenie przy ul. Teatralnej, j. angielski, tańce, gitara (zajęcia płatne do wyboru). W stałej ofercie świetlicy odbywają się zajęcia czytelnicze, plastyczne, muzyczno-ruchowe, sportowo-rekreacyjne. W okresie ferii zimowych i po zakończeniu roku szkolnego organizujemy tematyczne tygodniowe turnusy półkolonii.

Szkoła należy do Wrocławskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie, otrzymała certyfikat w zakresie aktywności fizycznej, certyfikat zdrowej stołówki oraz sklepiku szkolnego. Świetlica szkolna legitymuje się certyfikatem aktywności ruchowej – Pociąg do ruchu – Aktywny przystanek Świetlica. Realizujemy programy i projekty: Szkoła Dialogu, ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami, Spójrz inaczej, Dbam o Mój Zasięg.

Rodziców chętnych do odwiedzenia naszej szkoły zapraszamy do kontaktu mailowego na adres malrze1014@edu.wroclaw.pl celem umówienia spotkania. Oczekujemy Państwa, począwszy od drugiego tygodnia ferii zimowych, tj. od 7 lutego.

Zakątek świetlica:

Czekamy na Ciebie:
jako jedna z nielicznych szkół oferujemy zajęcia opiekuńcze nie tylko dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej z klas I-III, ale również II poziomu edukacyjnego z klas IV-VI

Otwarci dla Was:
w godzinach 6:30-16:45

Jesteśmy dla Ciebie:
Każda klasa/grupa świetlicowa ma swojego stałego wychowawcę. Jesteśmy kreatywni, wykształceni i z uśmiechem podchodzimy do zajęć. Znajdziesz u nas szeroki zakres zajęć: plastyczno-techniczne, muzyczne, muzyczno-ruchowe, sportowe, zajęcia żywego słowa.

Wspólne śniadanie:
Codziennie rano uraczymy Cię kubkiem ciepłego napoju i rodzinną atmosferą w trakcie śniadania.

Pomagamy się uczyć:
Podczas zajęć świetlicowych możesz liczyć na naszą pomoc w odrabianiu zadań domowych i poszerzaniu Twoich zainteresowań.

Sportowe zmagania:
Zajęcia odbywają się także na terenach zielonych szkoły, boisku, placu zabaw, jak również w sali gimnastycznej i sali gimnastyki korekcyjnej. W roku szkolnym 2021/2022 uzyskaliśmy dwuletni certyfikat Aktywnej Świetlicy. Celem projektu jest organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w świetlicy i na powietrzu, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny ucznia.

Zajęcia artystyczne:
Uwielbiasz tańczyć? Malować? Tworzyć obrazki z koralików hama? A może grasz na instrumencie lub śpiewasz? Z nami rozwiniesz swoje umiejętności i spróbujesz nowych :)

Czas dla siebie:
Z nami odpoczniesz po lekcjach. Kojąca muzyka, zajęcia z uważności, relaksacja to także znajdziesz w naszych salach. Dla miłośników książek i leniuchowania na kocyku także znajdzie się miejsce.

Obiady:
Domowe obiady z wyselekcjonowanych składników gotują dla nas panie kucharki. Każdego tygodnia jadłospis sprawdzisz na stronie internetowej.

Zapraszamy, dołącz do nas <3

22 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości