Pierwszaki – czytelnikami

W styczniu odbyły się zajęcia wprowadzające do biblioteki szkolnej dla uczniów klas pierwszych. Dzieci po poznaniu zasad obowiązujących w bibliotece i zasad prawidłowego obchodzenia się z książką – będą mogły korzystać ze szkolnej biblioteki.

Podczas zajęć uczniowie bardzo chętnie opowiadały o swoich domowych księgozbiorach i o ulubionych książkach. Dzieci wykazały się znajomością literatury dziecięcej i miały wiele pytań.

W bibliotece z zachwytem odkryły, że jest wiele pozycji książkowych z ich ulubionymi bohaterami, które chciałyby przeczytać: cała seria tajemnic z biura detektywistycznego Lassego i Mai, wiele książek małej reporterki Neli, książeczki o zwierzętach, o przygodach Emi, Zosi, Lukrecji …, komiksy.

Teraz co tydzień uczniowie klas pierwszych będą odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki, polecać sobie nawzajem te ciekawe i rozmawiać o bohaterach i ich przygodach. I to lubię najbardziej, gdy dzieci między sobą – opowiadają o tym co przeczytały, a co zamierzają przeczytać, co im się podobało, a co nie do końca im odpowiadało.

Na pamiątkę zajęć uczniowie dostali z realizowanej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”: książkę z opowiadaniami i wierszami, broszurę informacyjno-inspirującą dla rodziców oraz planszę z literami do zabaw słowami.

Życzymy Pierwszakom wielu wrażeń podczas czytania i stałego doskonalenia umiejętności czytania – to się w życiu przydaje!

21 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości