„ABC EMPATII, BO WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”

Od nowego semestru w naszej szkole zostanie wdrożony projekt „ABC EMPATII, BO WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI”. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie niepełnosprawności i funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, a także wykształcenie pozytywnych postaw przyszłych pokoleń.

Projekt, poprzez edukację najmłodszych – będzie realizowany w klasach I-III oraz w grupach wychowawczych - ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Jego podstawowe założenia to:

- pokazanie świata, w którym wszystkie dzieci zasługują na takie samo traktowanie, bez względu na ich stan zdrowia

- wytłumaczenie językiem dziecka na czym polegają różne niepełnosprawności i schorzenia oraz objaśnienie związanych z nimi różnic w codziennym funkcjonowaniu

- uwrażliwienie dzieci na inny niż ich własny stan zdrowia

Projekt będzie realizowany w oparciu o książkę „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” autorstwa Wiktora Czepczyńskiego, Żanety Kupczyk i Katarzyny Muzyki-Jacheć. Jej bohaterowie, to pierwszoklasiści, którzy doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą naszych młodych bohaterów empatii i tolerancji.

10 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości