W krainie Św. Mikołaja

Pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do magicznej krainy Świętego Mikołaja, która znajduje się w miejscu sławnym z największych stawów hodowlanych w Europie, do Milicza. Okazało się, iż miejsce to związane jest również ze Świętami Bożego Narodzenia, gdyż znajduje się tu Muzeum Bombki.

W Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym uczniowie wzięli udział w świątecznych warsztatach. Jednak zanim powitały nas Elfy skorzystaliśmy z okazji i odwiedziliśmy całoroczne akwarium plenerowe, w którym odtworzono naturalne środowisko stawów hodowlanych. Zobaczyliśmy karpie, szczupaki, sumy, jesiotry, liny.
Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z elfami, które towarzyszyły nam podczas wszystkich warsztatów. Elfy poprowadziły lekcję muzealną w formie interaktywnego spektaklu opowiadającą o bożonarodzeniowych tradycjach, o historii dekoracji domów i choinki. Uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia bombek i pierników. Dzieci pisały listy do Mikołaja w krainie wyobraźni oraz szukały zaginionych bombek z listy Św. Mikołaja. W chwili oddechu po bardzo pracowitych zajęciach był czas na kubek gorącej czekolady z piankami i bitą śmietaną. Pełnię szczęścia dopełniły zakupy ozdób choinkowych i usatysfakcjonowani mogliśmy wracać do domu.

13 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości