Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis – wycieczki klas 1-3

W listopadzie i grudniu dzieci z klas 1-3 uczestniczyły w wyjściach edukacyjnych do Hydropolis. Jest to jedyne centrum wiedzy o wodzie w Polsce i jedno z nielicznych tego typu miejsc na świecie. Centrum jest umiejscowione w XIX wiecznym podwodnym zbiorniku wody czystej, który należy do Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki.

Wybór tego miejsca nie był przypadkowy. Całej naszej społeczności szkolnej zależy na losie naszej Planety. Podczas spotkania w Hydropolis uczniowie dowiedzieli się, jak niezwykłą i ważną substancją jest woda, poznały kwestie związane ekologią i ważne dla naszego zdrowia.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawę podzieloną na 7 stref tematycznych. Dzięki multimedialnym i interaktywnym eksponatom mogły lepiej zrozumieć nowopoznaną wiedzę. Podczas spotkania uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych „poEKOloruj”, na których wykonali domowe farby.

Lekcja w tym niezwykłym miejscu na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

12 grudnia 2021 | Powrót do spisu wiadomości