Okazja edukacyjna JEŻ

Dzień Jeża - 10 listopada - był okazją do tego, aby lepiej poznać to sympatyczne zwierzątko i dowiedzieć się jak mu pomóc, bo te kolczaste ssaki są gatunkiem zagrożonym całkowitym wyginięciem. Naukowcy szacują, że do 2025 roku na świecie może już nie być jeży dziko żyjących.

Dzieci z klasy Ia i IIIa przygotowały materiały i prezentacje multimedialne, w których zaprezentowały m.in. dzień, noc i pory roku jeży, budowę i kolce jeży, pożywienie, umiejętności i zalety, ciekawostki o jeżach. Pracowały w grupach, wykonywały prace plastyczne, w których różnymi technikami przedstawiały naszego bohatera, tworzyły strony do albumu o jeżach. Była też krótka wizyta kolczastego zwierzątka.

Wiemy już, jak zadbać o komfort „drzemki” jeża, że warto jesienią przygotować im nieco miejsca w ogródku. Sterta liści pod drzewem, lub wśród krzewów wystarczy jeżom, aby mogły tam zamieszkać.

22 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości