Międzyświetlicowa Wymiana Pocztówkowa

W tym miesiącu w naszej szkole rozpoczyna się już kolejna edycja Świetlicowej Wymiany Pocztówkowej. Celami akcji są: nawiązanie kontaktu z placówkami oświatowymi z całego kraju, zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski oraz promocja miasta Wrocławia i naszej szkoły.

Wymiana Pocztówkowa to nie tylko poznawanie siebie nawzajem, ale również edukacja z zakresu geografii, języka polskiego, a także funkcjonowania poczty. Dzieci biorące udział w akcji mają możliwość przedstawienia miasta, w którym żyją, z własnej perspektywy poprzez opisanie go w listach.

Oprócz tego Wymiana Pocztówkowa jest idealnym sposobem na zachęcenie innych do odwiedzenia naszego miasta. W ramach projektu propagujemy tradycyjny sposób przesyłania pozdrowień, bez sprzętu telekomunikacyjnego, a używając kartki papieru i pióra.

Cieszy nas fakt, że znowu możemy patrzeć na radość dzieci, którą daje im otrzymywanie i wysyłanie pocztówek.

9 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości