Pasowanie na świetliczaka

Po około dwóch miesiącach zajęć świetlicowych nasze dzielne pierwszaki podjęły się zdobycia tytułu SUPERŚWIETLICZAKA. Nie było to łatwe zadanie.

Na początku dzieci wybrały cechy prawdziwego świetliczaka - głosując za pomocą zielonych i czerwonych karteczek, czy zgadzają się z przeczytanym przez prowadzące opisem pożądanych cech uczestnika zajęć świetlicowych.

Następnie przeszły test kreatywności, którego efekty można podziwiać w naszej galerii zdjęć. Zadanie było następujące: do wydrukowanego kształtu na kartce należało dorysować resztę obrazka, zgodnie z tym, co w duszy danego ucznia gra. Natomiast w teście wiedzy uczniowie mogli wykazać się ponadprzeciętną pomysłowością w rozszyfrowywaniu zagadek. Jedną z nich prezentujemy tutaj:

Mieszka w małym domku,
pilnuje dużego,
miły jest dla swoich,
nie znosi obcego.

Zwieńczeniem wszystkich trudów było pasowanie na świetliczaka. Po uroczystym ślubowaniu każdy uczestnik w magicznej czapce świetliczaka otrzymał certyfikat wraz z małymi upominkami.

Wszystkim SUPERŚWIETLICZAKOM serdecznie gratulujemy i życzymy dużo świetlicowych radości!

8 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości