Lekcja wychowania fizycznego z trenerem

Słowo taekwondo składa się z trzech członów: "tae" to po koreańsku noga, "kwon" - to pięść, a "do" to droga. Na tym właśnie opiera się filozofia taekwondo - ciągłej pracy nad sobą za pomocą treningów.

Taekwondo to sztuka walki powstała w 1955 roku w Korei. Według założeń jej twórcy, generała Choi Hong Chi, polega ona na poddawaniu ciała kontroli umysłu i samodoskonalenia przez regularne treningi.

Towarzyszą jej konkretne zasady moralne, ustanowione przez mistrza Choi Hong Hi. Wśród pięciu "filarów" taekwondo znajdują się:

1. grzeczność i uprzejmość,

2. rzetelność i uczciwość,

3. wytrwałość,

4. opanowanie i samokontrola,

5. odwaga i nieugięty duch.

Nasi uczniowie mieli możliwość poznać tę dyscyplinę olimpijską na lekcjach wychowania fizycznego, które przeprowadzili trenerzy jednego z wrocławskich klubów. Zapoznali uczniów z jej historią, zaprezentowali oryginalne stroje używane w taekwondo oraz przeprowadzili dla każdej klasy prawdziwy trening. Każdy z uczestników spróbował swoich sił w tej niełatwej dyscyplinie. Być może ta lekcja będzie dla niektórych początkiem przygody z taekwondo.

8 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości