Klasy 8b i 8c na wycieczce w Górach Stołowych

W dniu 28.10 klasa 8c i 8b wyjechały autokarem do Szczelinca Wielkiego, który znajduje się w Górach Stołowych. Najwyższym punktem jest Fotel Pradziada, mieszczący się na wysokości 922 m n.p.m.. Po przybyciu na miejsce klasy rozpoczęły wspinaczkę. Przez szlak ciągnęły się schody poręcze i drewniane kładki nad błotem.

Kiedy klasy doszły do schroniska, pani przewodnik ogłosiła 30 min przerwę. W tym czasie można było wygodnie zjeść i robić zdjęcia. Po przerwie grupa zaczęła iść dalej. Po drodze napotkaliśmy klify z pięknymi widokami oraz głębokie wąwozy. Uczniowie przechodzili też przez szczeliny miedzy skałami, widać też było też różnorodne formy skalne przypominające zwierzęta lub ludzi jak np.: Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, Małpa, Pies, Żółw, Sowa, Fotel Pradziada. Po zajściu z góry klasy zatrzymały się na 10 minut przy stoiskach z jedzeniem, po czym pojechały autokarem do Wrocławia.

8 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości