KRÓLOWA JESIENNYCH STOŁÓW-DYNIA

W piątek, 29 października trzecioklasiści obchodzili Święto Dyni. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Tego dnia królował kolor pomarańczowy. Uczniowie poznali historię dyni, rodzaje, wartości odżywcze. Dowiedzieli się, że dynia do Europy przypłynęła na statkach Krzysztofa Kolumba w XV w. Na początku traktowano ją jako egzotyczne warzywo, ale wiek później uprawiano tę roślinę prawie we wszystkich krajach Europy. W Polsce też szybko zdobyła popularność. Poznali również przypowieść, która brzmi: „Pestki dyni wypadły z kieszeni Boga na ziemię i nie ma na świecie zdrowszej od nich rzeczy”. Wykonali notatkę w postaci mapy pamięci. Chętni napisali opowiadanie, przygotowywali prezentację multimedialną o naszej królowej jesiennych stołów. Mieli okazję popróbować wspaniałych i kolorowych potraw. Na stole dominowały ciasta i ciasteczka dyniowe, dżemy, sałatki. Wszystko to zaprezentowane było w towarzystwie dekoracji dyniowych. Potem samodzielnie lub w grupach wykonali cudaki, potworki z dyń. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i rodzicom!

2 listopada 2021 | Powrót do spisu wiadomości