Dzień Drzewa

W tym roku po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie podejmowali różne działania edukacyjne.

Pierwszoklasiści poznali historię święta, nauczyli się odróżniać drzewo od krzewów, spacerując po Parku Staromiejskim rozpoznawać po kształcie liści najczęściej spotykane drzewa w mieście i posadzili klasowy krzew. Te działania zainspirowały uczniów do wykonania ciekawych prac plastycznych.

Park był też miejscem przyrodniczych warsztatów klas drugich i trzecich. Tam wcielili się w rolę specjalistów- badaczy drzew. Każda grupa miała za zadanie wybrać przestrzeń dookoła drzewa i odnaleźć tam jakąś rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Wybrany element uczniowie oznaczali chorągiewką, a następnie opowiadali o swoim odkryciu. Badali również fakturę drzew, przytulali się do nich próbując poczuć ich zapach, usłyszeć dźwięki. Były też zabawy i gry z drzewem w roli głównej. Uczniowie dali popis swojej kreatywności tworząc kompozycje z liści, gałązek, kory, kasztanów i żołędzi. Nauczyciele poruszali z uczniami zagadnienia związane z rolą drzew w życiu naszej planety oraz co możemy zrobić aby je chronić. Układali hasła zachęcające do ochrony drzew. Zwieńczeniem warsztatów były zajęcia plastyczne i wykonanie pięknych mieniących się jesiennymi kolorami drzew.

21 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości