Uczniowie 1B -dzielni budowniczowie domków dla owadów.

Owady są ważną i fascynującą częścią dzikiej przyrody. Jeśli mają warunki, tworzą własne domy. W przestrzeni miejskiej i w ogrodach nie zawsze jednak znajdzie się dla nich odpowiedni zakątek. Właśnie dlatego należy ułatwić im życie stawiając domki.

Domki pojawiły się jako odpowiedź na alarmujące wiadomości na temat masowego ginięcia pszczół i innych owadów zapylających kwiaty. Postanowiliśmy dołączyć do tej akcji.

Przygotowując się do wykonania naszego domku odbyliśmy zajęcia o owadach, nauczyliśmy się je rozróżniać, nazywać i poznaliśmy ich wielką rolę w przyrodzie. Sami zgromadziliśmy potrzebne materiały, przycinaliśmy gałązki, rurki, tekturę, wiązaliśmy trawy, zbieraliśmy szyszki, zwijaliśmy liście, układaliśmy w przegródkach i sprawnie przybijaliśmy gwoździami siatkę zabezpieczającą.

Nasz domek zawisł w najbardziej kwietnej części szkolnego ogrodu w otoczeniu słoneczników, nagietków, aksamitek i cynii.

Teraz liczymy, iż stanie się gęsto zamieszkałym domkiem z małymi lokatorami.

Jesteśmy z niego bardzo dumni.

17 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości