Wycieczka 1a do PSZOK-u

8 października w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, to czas spędzony na edukacji ekologicznej, poza szkolną ławką. Dzieci dowiedziały się, dlaczego trzeba segregować odpady oraz jak to prawidłowo robić, czym jest recykling oraz surowce wtórne. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania PSZOK. Ciekawość i zdziwienie wzbudziło zwiedzanie,,muzeum", w którym można zobaczyć niezwykłe eksponaty - pierwsze telefony komórkowe, gramofony, ale też syfon, mikser ręczny, młynek do kawy i wiele innych ciekawych rzeczy, które zostały kiedyś wyrzucone.

W sali edukacyjnej wyświetlany był film o segregacji, a spacer ścieżką edukacyjną ugruntował zdobyte wiadomości. Ubrani w odblaskowe kamizelki zwiedziliśmy cały teren PSZOK. Zobaczyliśmy wielkie kontenery, w których składowane są m.in. żarówki, opakowania po lekach, baterie i odpady wielkogabarytowe. Chwilą rekreacji było poszukiwanie krasnala, bo jeden z 400 wrocławskich krasnoludków jest w PSZOK-u. Na zakończenie wycieczki każdy uczestnik otrzymał miły upominek od Ekosystemu - książeczkę,,Co może powstać ze śmieci, czyli jak Recykliusz uczył Jasia i Małgosię".

Wiedzy o konieczności segregacji odpadów nigdy dość, bo to chroni naszą planetę. Wycieczka była też okazją do poznania kolejnego zawodu, po sadowniku, był to technik gospodarki odpadami.

13 października 2021 | Powrót do spisu wiadomości