Wrocławski Dzień Pustej Sali

Takiej okazji do obcowania z przyrodą uczniowie klas młodszych nie mogli stracić. Tego dnia wyposażeni w nasze praktyczne siedziska zaplanowaliśmy wyjście do pobliskiego Parku Staromiejskiego, nieocenionego miejsca rekreacji jak i licznych obserwacji przyrodniczych.

Rozpoczęliśmy od rozpoznawania gatunków drzew i krzewów oraz zbierania ich nasion. Poznaliśmy szkodnika, który atakuje w całej Polsce nasze kasztanowce, niewinnie wyglądającego motyla szrotówka kasztanowcowiaczka. Rozpoznawaliśmy owady i doceniliśmy rolę parków miejskich jako siedliska wielu gatunków zwierząt.

Po porcji cennej wiedzy przyszedł czas na wspólne biesiadowanie czyli piknik na trawie. Później oddaliśmy się wspólnym zabawom i grom. Do szkoły wróciliśmy radośni i pełni energii oraz w poczuciu, iż w dobrym towarzystwie czas szybko płynie.

28 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości