Aktywna szkoła

Od początku roku szkolnego w naszej szkole mocno zabraliśmy się za nadrabianie zaległości w aktywności ruchowej uczniów po wakacjach, ale także po zeszłorocznych ograniczeniach wywołanych przez naukę zdalną.

Na początku września, w miarę możliwości wychodzimy na dwór, by zadbać o nasze zdrowie poprzez ruch na świeżym powietrzu. Lekcje o tej porze roku ukierunkowane są głównie na lekkoatletykę, a w niej różnego rodzaju biegi, rzuty i skoki.

Prowadzimy także lekcje na boisku oraz w parku, gdzie uczniowie mogą rozwijać indywidualne zdolności do gier zespołowych oraz zapoznać się z różnymi grami rekreacyjnymi.

W tym roku dzięki zakupionym przez Radę Rodziców kijkom nordic walking uczniowie mają możliwość poznać nową formę rekreacji.

Poza lekcjami w najbliższym otoczeniu szkoły poszczególne klasy biorą udział w zajęciach w Aquaparku, gdzie korzystamy z basenu oraz sal fitness, a od listopada do oferty wychowania fizycznego dołączy także łyżwiarstwo.

22 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości