Zasialiśmy kwietne łąki...

Słoneczny wrzesień to znakomity czas na wysiew kwietnej łąki w ramach akcji Wrocław dla pszczół. Na szkolnych terenach zielonych, na specjalnie wydzielonym pasie przekopanej ziemi, podczas popołudniowych zajęć świetlicowych uczniowie klas młodszych podjęli tym razem wyzwanie ogrodnicze.

Najpierw w spontanicznej rozmowie kierowanej wykazali się znajomością zagadnień przyrodniczo-ekologicznych. Wskazywali na konieczność pielęgnacji zieleni - siania, sadzenia, przycinania, nawożenia, roli owadów zapylających takich jak pszczoły, znaczenia dla klimatu, w tym powietrza którym oddychamy.

Następnie przystąpili do wysiewu wprost na powierzchnię gruntu 14 gatunków roślin miododajnych, które będą kwitły od 3 tygodni po zasianiu aż do pierwszych przymrozków. Następnie nasiona zostały ręcznie, poprzez bawełniane rękawiczki, dociśnięte do gruntu, aby zapobiec wywianiu przez wiatr. Ostatnim etapem było podlanie wodą z konewki.

Ostatnie dni wypełnione obserwacją i oczekiwaniem na wykiełkowanie zakończyły się pierwszym sukcesem! Dzieci wypatrzyły kiełkujące rośliny na oznaczonym pasie zieleni... Teraz czekamy, aż podrosną... Naszej kwietnej łąki nie planujemy kosić.

20 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości