Słoneczniki jak Słońce

Okazałe słoneczniki zakwitły na powitanie uczniów wracających po wakacjach do SP 63! Rozświetlają ogródek szkolny, witają wszystkich wchodzących do szkoły i zadziwiają swoją 3 metrową wysokością. Przywodzą na myśl minione słoneczne wakacje i poprawiają humor.

Posadziły je przed wakacjami dzieci i panie wychowawczynie z edukacji wczesnoszkolnej, ale rezultaty zaskoczyły wszystkich. Wyrosły słoneczniki z intensywnie żółtymi płatkami, ale też pomarańczowe, brązowoczerwone, a nawet dwukolorowe. Pojawiły się także okazy, które wewnątrz kwiatostanu mają brązowe serce, w którym dojrzewają pestki, stanowiące popularny i zdrowy przysmak.

Nie każdy wie, że słoneczniki pochodzą z Ameryki Południowej oraz obszarów dzisiejszego Peru i Meksyku. Kwiat ten, uważany był za symbol boga Słońca. Nazwa “słonecznik” jest więc nieprzypadkowa. Intensywnie żółte płatki swoim wyglądem przypominają promienie Słońca, a sama roślina, niezależnie od tego, jak zostanie ustawiona, wykręca się w stronę światła.

Jesteśmy dumni z naszych słoneczników, które można podziwiać wokół naszej szkoły oraz w galerii zdjęć. Zapraszamy!

2 września 2021 | Powrót do spisu wiadomości