Archiwum
Koło Przyjaciół Książki – podsumowanie działalności w r. sz. 2025/2026
Koła Przyjaciół Książki spotykało się w tym roku co piątek. Na początku ustaliłyśmy (uczestniczkami Koła były uczennice klasy 6a, 7a oraz 7b) szczegółowy plan działania, i w ciągu roku pracowicie odznaczałyśmy wykonaną pracę punk po punkcie.
Najbardziej dumne jesteśmy z przedstawień: „Baśń z zagadkami”, „Z komputerem, telefonem trzeba rozważnie”. Przygotowywanie ich pobudzało naszą kreatywność, a wystawianie sztuk i obserwowanie oglądających je dzieci – sprawiało radość.
Jesteśmy też zadowolone z rezultatów zorganizowanych Salonów Literackich. Tematy ich zaproponowały uczestniczki: „Miłość bohaterów literackich” oraz „Dziwni rodzice w literaturze”. Salony pokazały nam, że wiele książek znamy i umiemy precyzyjnie w nich wyszukać uczucia łączące bohaterów, czy określone zachowania rodziców.
Członkinie Koła pomagały też przy organizacji konkursów i zabaw bibliotecznych. Poza tym było dużo czytania, rozmawiania, wspólnego fajnego pobycia ze sobą :)
Na zakończenie roku uczennice dostały śliczny wydruk 3D (sprezentował je nam nieoceniony Pan z fizyki) – misia z serduszkiem.
22 czerwca 2026 | Urszula Hoffman-Borowiec | Powrót do spisu wiadomości











