Archiwum
Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju 🚌🎡📜💸
17 czerwca 2026r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Głównym punktem programu były warsztaty papieru czerpanego, podczas których dzieci mogły własnoręcznie wykonać kartki papieru tradycyjną metodą. Była to niezwykle ciekawa lekcja historii i rzemiosła, która pozwoliła uczniom poznać tajniki powstawania papieru.
Po warsztatach uczestnicy zwiedzili muzeum, poznając dawne urządzenia i techniki wykorzystywane w papiernictwie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także ekspozycje prezentujące historię papieru i drukarstwa.
Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek oraz wspólną zabawę na placu zabaw. Piękna pogoda i doskonałe humory sprawiły, że dzień minął bardzo szybko.
Wycieczka była pełna nowych doświadczeń, ciekawych odkryć i radosnych chwil spędzonych razem. Wszyscy wrócili do szkoły z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami, miłymi wspomnieniami oraz przekonaniem, że nauka może być świetną przygodą.
Relację przygotowała: Klaudia Kogut 💻


foto. Klaudia Kogut 📸



Na zdjęciu - pierwsze polskie papierowe banknoty oraz kopia Konstytucji 3 maja wykonana na papierze z Młyna papierniczego. 🎡📜


Na zdjęciu - pierwsze polskie papierowe banknoty oraz kopia Konstytucji 3 maja wykonana na papierze z Młyna papierniczego. 🎡📜

foto. Dorota Hanuszewicz 📸
17 czerwca 2026 | Krystyna Wilanowska, Klaudia Kogut, Anna Baniewska, Karolina Grzeszczak, Dorota Hanuszewicz | Powrót do spisu wiadomości