Szkoła Podstawowa nr 63
im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu
Kontakt
Menu

Archiwum

Edukacja czytelniczo-medialna w roku szkolnym 2025/2026 – podsumowanie

W tym roku w ramach edukacji czytelniczo-medialnej zapoznano klasy pierwsze z zasadami obowiązującymi w szkolnej bibliotece oraz sprawdzono jak najmłodsi uczniowie znają baśnie, zapraszając ich do odgadnięcia tytułów znanych baśni podczas oglądania przedstawienia „Baśń z zagadkami”. W klasach drugich zastanawialiśmy, jak opis postaci wpływa na nasze jej wyobrażenie.

W klasach trzecich czytaliśmy wspólnie literaturę terapeutyczną. Tak, zagadnienia poruszane w książkach mogą nam pomagać zaakceptować nasze życie….

W klasach 4-8 tradycyjnie przeprowadzono lekcje z zakresu wiarygodności w przekazach internetowych. To zagadnienie niezwykle ważne, bo wszyscy chcemy umieć wyszukiwać tylko wartościowe informacje w Internecie. Od lat przypominamy sobie i utrwalamy, że: warto by informacja miała autora, była na stronie instytucji, nad stroną internetową był sprawowany nadzór oraz podane informacje miały podane źródła, z których zaczerpnięto dane. Ustaliliśmy w tym roku, że młodzież musi szczególnie uważać, bo nie ma doświadczenia i łatwiej ulega emocjom. A w przyszłym roku zastanowimy się m.in. dlaczego rozpowszechnianie deepfake’ów są szkodliwe?

Edukacja czytelniczo-medialna to także m.in. realizacja projektu „Mała książka- wielki człowiek”, Maraton Czytelniczy podczas którego czytaliśmy wspólnie wiele godzin oraz akcje okolicznościowe, jak np. ta z okazji Dnia Misia.

Do zobaczenia na lekcjach promujących czytanie i bezpieczne wyszukiwanie informacji w Internecie w przyszłym roku!

15 czerwca 2026 | Urszula Hoffman-Borowiec | Powrót do spisu wiadomości