LISTOPAD

Listopad już za nami. Jesienna zaduma skłoniła nas do rozmów o przeszłości. Kroczyliśmy śladami historii, poznając wydarzenie przeszłe, które miały wpływ na losy naszego kraju.

Od zadumy płynnie przeszliśmy do czarodziejskiego świata baśni. Zanurzyliśmy się w nim, czytając liczne, znane i mniej znane baśni i bajki. Zastanawialiśmy się nad postępowaniem bohaterów, nazywaliśmy ich cechy, pracowaliśmy w grupach nad powstaniem plakatów obrazujących baśniowe postaci.

W listopadzie ma miejsce bardzo przyjemne dla dzieci (i nie tylko) święto. Chodzi o Dzień Misia. Każdy z nas ma swojego ulubionego pluszaka. Wykonaliśmy w związku z tym prace na konkurs świetlicowy, wycinaliśmy z materiałów o różnej fakturze misie i kolorowe ubranka dla nich. Laureatkami konkursu zostały dziewczyny z klasy 2a: Ania, Maja i Noemi.

Miesiąc zakończyliśmy rozmowami o kosmosie. Jako że przestrzeń kosmiczna nie jest do końca zbadana, nasza wyobraźnia rozwinęła skrzydła. Sporo czasu poświęciliśmy jednak temu, co już wiadomo i poznawaliśmy fakty o Układzie Słonecznym.

W każdy piątek każdego miesiąca odbywają się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Darek uczy nas co robić, gdy ktoś ulegnie wypadkowi. Wiemy, że taka wiedza może przydać nam się w życiu, dlatego pilnie słuchamy i już sporo wiemy.

Listopad za nami, ciekawe co przyniesie grudzień…