I etap kształcenia – klasy I-III

W klasach I-III od pierwszych dni pobytu ucznia w szkole odkrywamy i pozwalamy rozwinąć uzdolnienia dzieci poprzez udział w konkursach recytatorskich i plastycznych, zajęciach muzyczno-ruchowych, przedstawieniach teatralnych oraz zawodach sportowych. Uczniowie klas młodszych występują podczas ważnych uroczystości szkolnych, pełnią rolę prowadzących. Nauka odbywa się nie tylko w salach lekcyjnych. Organizujemy zajęcia w terenie podczas wyjść, wycieczek, wyjazdów na Zielone Szkoły. Zapraszamy ciekawych gości, nierzadko w rolę nauczyciela wcielają się także rodzice naszych uczniów. Również uczniowie potrafią przygotować ciekawe prezentacje multimedialne dla reszty klasy. Podczas zajęć z Twórczego Rozwiązywania Problemów nasi uczniowie uczą się pracy grupowej, samodzielności, kształcą swoje umiejętności niekonwencjonalnego myślenia, w sposób kreatywny poszukują rozwiązań, uczą się łączenia zdobytej wiedzy i umiejętności w sposób interdyscyplinarny. Podobnie, jak koleżanki i koledzy z klas starszych uczestniczą w projektach tematycznych. Każdy dzień jest ciekawy i sprawia wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom. U nas nie można się nudzić!