KWIECIEŃ-PLECIEŃ, BO PRZEPLATA TROCHĘ NAUKI, TROCHĘ ZABAWY

Choć za oknem pogoda nie zawsze dopisuje, uśmiechy na twarzach Świetliczaków nie znikają!

W kwietniu kontynuowaliśmy tematy wiosenne. Gazetki ścienne w naszej świetlicy zmieniają się w zastraszającym tempie, bo prac wciąż przybywa! Malujemy, rysujemy, wyklejamy, wycinamy.

Kolejny tydzień poświęciliśmy na przygotowanie się do świąt. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych oraz wykonywaliśmy piękne ozdoby, m. in. koszyczki z masy solnej czy zające wyskakujące z zielonej trawki.

Po świętach zajęliśmy się tematem niezwykle ważnym. W związku z Dniem Ziemi rozmawialiśmy o ekologii, słuchaliśmy opowiadań tematycznych, omawialiśmy sposoby dbania o naszą planetę. Zgodnie stwierdziliśmy, że troszczyć się o nią należy nie tylko w dniu jej święta, a codziennie! Wiemy, że dużo zależy od nas samych, mamy wpływ na nasze środowisko.

Oprócz zajęć dydaktycznych, często mamy okazję pograć z kolegami i koleżankami w ulubione gry planszowe. Codziennie na świetlicowym dywanie powstają także piękne konstrukcje z klocków, które dumnie prezentujemy rodzicom.

WARSZTATY WIOSENNO-WIELKANOCNE

6.04 w naszej świetlicy spotkaliśmy się po południu z uczniami i ich rodzicami, aby wspólnie wykonać ozdoby na Wielkanoc. Dzieci z klas pierwszych i drugich chętnie przystąpiły do pracy i już po paru chwilach spod ich rąk wyszły wspaniałe, wiosenne koszyki pięknie ozdobione kwiatami i motylkami, jajka owinięte kolorowymi nićmi, a także ozdoby z masy solnej, które przemieniły się w zające i kurczaki. Najwięcej radości wzbudziły jednak zajączki wykonane ze skarpetek, które od razu zostały dziecięcymi przytulankami. Rodzice dzielnie pomagali swoim pociechom.

Dziękujemy za wspólne warsztaty. Zapewne każde dziecko powie, że najmilej jest robić coś razem z rodzicem! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

NASZE POSTĘPY W MEGAMISJI

Misja naszej świetlicy to nie byle jaka misja – to MEGAMISJA!

Od września trzy grupy świetlicowe biorą aktywny udział w cyklu zajęć poświęconemu cyfrowej edukacji. Do tej pory zrealizowaliśmy następujące obszary tematyczne: Korzystanie z informacji, Dziecko w środowisku medialnym, Język mediów, Prawo, Kreatywne korzystanie z mediów, Bezpieczeństwo w komunikacji i mediach, Etyka i wartości w komunikacji i mediach (w trakcie realizacji). Na każdy z wymienionych obszarów składają się trzy lub cztery zajęcia, w trakcie których uczestnicy oglądają krótki filmik, wykonując równocześnie szereg zadań.

Przewodnikami po naszej misji są cyfrowe postaci – Julka i Kuba oraz – lubiany przez dzieci najbardziej – Psotnik! Pod koniec zajęć, kiedy uda nam się wykonać wszystkie zaplanowane zadania, uczniowie mają możliwość wyboru stroju dla Psotnika, co stanowi dla wszystkich wielką frajdę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które przedstawiają nas w trakcie pracy oraz efekty naszych działań.

MARZEC

W naszej świetlicy wiosna zadomowiła się już na dobre! Wykonaliśmy w tym miesiącu sporo wiosennych ozdób, którymi udekorowaliśmy salę i korytarz przed świetlicą. W naszych pracach wykorzystujemy różne techniki plastyczne, dzięki czemu nasze dzieła są tak różnorodne.

W tym miesiącu rozmawialiśmy o przyjaźni, portretowaliśmy naszych przyjaciół. Jeden z marcowych tygodni poświęciliśmy na czytanie i omawianie tych znanych i mniej znanych legend o miastach Polski. Kolejny tydzień przeznaczyliśmy na wykonywanie różnych doświadczeń i eksperymentów, których wyniki nieraz nas zadziwiły, ale też pozwoliły zrozumieć nieznane nam dotąd zjawiska.

Każdego dnia z niecierpliwością czekamy na zajęcia sportowe. Mamy swoje ulubione zabawy, które ćwiczą naszą szybkość, zwinność, skoczność i celność rzutów.

Piękna pogoda zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, dlatego popołudniami można nas spotkać na szkolnym boisku i placu zabaw.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu 

All Rights Reserved.