Wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego

„W kosmicznej przestrzeni”

Do organizowanego przez naszą świetlicę konkursu plastycznego zostało zgłoszonych w tym roku szkolnym aż 107 prac! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Sprawne ręce mamy, choinkę sami ozdabiamy!

Po raz kolejny odbyły się w naszej świetlicy przedświąteczne warsztaty plastyczne, na których uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję wykonać własnoręczne ozdoby.

Tym razem do plastycznej zabawy zaprosiliśmy dzieci z klas III, które przy pomocy rodziców wykonały choineczki z piórek oraz kartki świąteczne.

Wspólna praca okazała się wspaniałą zabawą, a kupne ozdoby na pewno nie są tak piękne jak te, które wykonujemy sami.

Grudzień

W grudniu najwięcej czasu poświęciliśmy na robienie świątecznych ozdób. Wykonaliśmy mnóstwo choineczek, Mikołajów, bombek i łańcuchów, które przyozdobiły naszą salę świetlicową, szkolny korytarz, a także nasze domy, bo część wykonanych prac zabieramy ze sobą.

Rozmawialiśmy o Mikołajkach w różnych krajach. Dowiedzieliśmy się, że istnieją różnice w obchodach tego święta na świecie, a także w różnych regionach Polski.

Choć śniegu za oknem nie było, to rozmyślaliśmy o nadchodzącej zimie. Na koniec grudnia zaś rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach i zwyczajach.

Zdjęcia prezentują nasze dokonania oraz nas samych w trakcie pracy.

Pluszakowa akcja

W grudniu odbywała się w naszej świetlicy niezwykła akcja. Zbieraliśmy małe i duże pluszaki, pluszaczki, maskotki i misie, aby podarować je z okazji Mikołajek dzieciom mieszkającym w rodzinach zastępczych.

Nie trzeba było nikomu powtarzać dwa razy. Uczniowie spisali się na medal! Dostarczyli do nauczycieli świetlicy, którzy organizowali akcję na terenie naszej szkoły mnóstwo pięknych, kolorowych maskotek. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Najważniejsze w okresie świątecznym to otworzyć swoje serce. Uczniowie SP 63 to zrobili!