WRACAMY DO SZKOŁY! 
 

Rok szkolny 2017/18 już się rozpoczął! Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy z dalszych i bliższych wakacyjnych podróży. 4 września z radością przekroczyliśmy mury szkoły, za którą nieco już tęskniliśmy. Nareszcie spotkaliśmy długo niewidzianych kolegów i koleżanki, zobaczyliśmy naszych nauczycieli. Każdy trochę urósł, odrobinę się zmienił, ale chęci do zabaw i nauki pozostały!

Nauczyciele świetlicy już czekają na uczniów! Nie mogą doczekać się poznania pierwszoklasistów oraz dzieci, które w tym roku zasilą szkolne szeregi w klasach starszych. Kochani Uczniowie, witajcie w świetlicy!

Sukcesy w konkursach międzyświetlicowych

Z wielką radością i dumą ogłaszamy laureatów konkursów międzyświetlicowych, które odbyły się w roku szkolnym 2016/2017:

·       A gdyby tak… – Zuzanna Gabrowska (II miejsce)
·       Białe na białym – Amelia Such (I miejsce), Aleksandra Wysmyk (II miejsce), Kinga Rudy (III miejsce), Karol Szajna (wyróżnienie)
·       Krasnoludki są wśród nas – Zofia Panenka i Cecylia Chimiszewska (wyróżnienie)
·       Wycinanka wielkanocna – Noemi Sałamaj (II miejsce), Maja Wieczorek (III miejsce)

Gratulujemy!

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

Na przełomie wiosny i lata humory dopisywały nam jak zazwyczaj. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, grając w piłkę lub Twistera, skacząc przez skakanki oraz rysując kredą kolorowe rysunki na chodnikach.

W maju rozmawialiśmy o państwach Unii Europejskiej, robiliśmy plakaty tematyczne. Zastanawialiśmy się nad ludzkim zdrowiem, wymienialiśmy czynniki, które mają na nie wpływ. Pod koniec maja dyskutowaliśmy natomiast o prawach dziecka.

W czerwcu zajęliśmy się legendami wrocławskimi. Sporo z nich jest nam znanych, lecz dobrze utrwalić sobie ich treść, dlatego chętnie czytaliśmy i słuchaliśmy legend o naszym pięknym mieście. Zanurzyliśmy się także do podwodnego świata, wykonując prace plastyczne obrazujące dno oceaniczne. Przed wakacjami rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, powtarzaliśmy zasady, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku oraz zastanawialiśmy się, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Nastał czas pożegnań. Niby nikt pożegnań nie lubi, jednak wcale nie jest nam smutno, bo wiemy, że zobaczymy się już niebawem, we wrześniu! Tymczasem odpoczywamy…

KWIECIEŃ-PLECIEŃ, BO PRZEPLATA TROCHĘ NAUKI, TROCHĘ ZABAWY

Choć za oknem pogoda nie zawsze dopisuje, uśmiechy na twarzach Świetliczaków nie znikają!

W kwietniu kontynuowaliśmy tematy wiosenne. Gazetki ścienne w naszej świetlicy zmieniają się w zastraszającym tempie, bo prac wciąż przybywa! Malujemy, rysujemy, wyklejamy, wycinamy.

Kolejny tydzień poświęciliśmy na przygotowanie się do świąt. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych oraz wykonywaliśmy piękne ozdoby, m. in. koszyczki z masy solnej czy zające wyskakujące z zielonej trawki.

Po świętach zajęliśmy się tematem niezwykle ważnym. W związku z Dniem Ziemi rozmawialiśmy o ekologii, słuchaliśmy opowiadań tematycznych, omawialiśmy sposoby dbania o naszą planetę. Zgodnie stwierdziliśmy, że troszczyć się o nią należy nie tylko w dniu jej święta, a codziennie! Wiemy, że dużo zależy od nas samych, mamy wpływ na nasze środowisko.

Oprócz zajęć dydaktycznych, często mamy okazję pograć z kolegami i koleżankami w ulubione gry planszowe. Codziennie na świetlicowym dywanie powstają także piękne konstrukcje z klocków, które dumnie prezentujemy rodzicom.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu 

All Rights Reserved.