Realizując treści programowe wychowania fizycznego szczególną uwagę zwracamy na wszechstronny rozwój psychofizyczny uczniów, poprawę kondycji i rozwijanie zainteresowań sportowych. Organizujemy zajęcia tak, żeby angażować wszystkich uczniów i żeby każdy z ćwiczących mógł z chęcią i uśmiechem uczestniczyć w lekcji.

W naszej szkole wszystkie dzieci chętnie ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego.

Uczniowie uczestniczą w wielu rodzajach aktywności fizycznej, które rozwijają indywidualne sprawności i cechy motoryczne, jak i kompetencje społeczne, oraz radzenie sobie z emocjami towarzyszącymi podczas uprawiania sportu i rywalizacji sportowej.

• Siatkówka - uczniowie zapoznają się z zasadami gry, zdobywają umiejętności siatkarskie na poziomie podstawowym, uczestniczą w rozgrywkach klasowych. Wszyscy chętni uczniowie maja możliwość uczestnictwa w programie dla uczniów szkół podstawowych „Volleymania”, podczas których rozwijają i doskonalą swoje umiejętności siatkarskie.
  • Koszykówka – zapoznajemy uczniów z podstawowymi umiejętnościami koszykarskimi i przepisami gry pozwalającymi na uczestnictwo w rozgrywkach w koszykówkę.
  • Tenis stołowy – zajęcia prowadzone są w ramach zajęć obowiązkowych i dodatkowych.
  • Lekkoatletyka – uczniowie poznają konkurencje lekkoatletyczne takie jak: skok w dal, bieg przez płotki, biegi sztafetowe, rzut piłeczką palantową, biegi na krótkich, średnich i długich dystansach. Zajęcia odbywają się na wielofunkcyjnym boisku szkolnym wyposażonym między innymi w bieżnię i skocznię w dal.
  • Badminton – gra ciesząca się dużą popularnością wśród naszych uczniów.
  • Szachy – zajęcia dodatkowe dla wszystkich chętnych uczniów.
  • Pływanie – uczniowie korzystają z zajęć w ramach sekcji pływackiej.
  • Tańce/aerobik – zajęcia odbywają się zarówno w ramach lekcji wychowania fizycznego, a także zajęć dodatkowych dla chętnych uczniów. Proponujemy zajęcia taneczne, zajęcia z elementami chearleaders, aerobik.
  • Gimnastyka – na lekcjach zapoznajemy uczniów z gimnastyką podstawową. Na zajęciach dodatkowych „ Fikołkowo” uczennice rozwijają swoje zainteresowania i zdolności z zakresu gimnastyki, akrobatyki i gimnastyki artystycznej.
  • Gimnastyka korekcyjna – zajęcia korekcyjno- kompensacyjne dla uczniów klas 1-3 z wadami postawy. Zajęcia odbywają się w małej sali do gimnastyki korekcyjnej i są nieodpłatne.
  • Unihokej – gra zespołowa, w którą chętnie grają nasi uczniowie już od klas młodszych.
  • Łyżwiarstwo – uczestniczymy w programie miejskim, w ramach, którego uczniowie nieodpłatnie biorą udział w zajęciach łyżwiarskich z instruktorami na wrocławskich lodowiskach.
  • Piłka ręczna – zajęcia w ramach wychowania fizycznego obejmujące naukę gry w piłkę ręczną. Uczniowie uczestniczą w rozgrywkach między klasowych.
  • Piłka nożna – zajęcia dla wszystkich chętnych uczniów.

Naszym uczniom proponujemy udział w zawodach międzyszkolnych szkół wrocławskich organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Uczestniczymy w następujących rozgrywkach:

- lekkoatletyka, w szkolnej reprezentacji, w zawodach startują uczniowie już od klasy pierwszej.

- biegi przełajowe

- gry sportowe: siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna

- łyżwiarstwo

- szachy

- pływanie

- badminton

- aerobik rekreacyjny

- narciarstwo alpejskie

-snowboard

Wysoki poziom lekcji wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole pozwala przygotować uczniów do podjęcia rywalizacji sportowej i osiąganie sukcesów. Uczniowie naszej szkoły zdobywają medale w Mistrzostwach Wrocławia i Mistrzostwach Dolnego Śląska.

W klasyfikacji sportowej wrocławskich szkół podstawowych, co roku zajmujemy miejsca w pierwszej dziesiątce. Jesteśmy w ścisłej czołówce rywalizacji sportowej szkół niesportowych.

Jesteśmy szkołą, która w 2017 roku otrzymała certyfikat „Szkoła z certyfikatem promowania aktywności fizycznej”. Proces certyfikacji obejmował lata 2015/2016 i 2016/2017.

Przyznanie Certyfikatu jest wyróżnieniem zaświadczającym, że Placówka edukacyjna przywiązuje szczególną uwagę do promocji aktywności fizycznej w społeczności szkolnej. Certyfikacja pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego prowadzona była w ramach projektu „Aktywnie, zdrowo, na sportowo”.

Volleymania

– to projekt, który promuje siatkówkę wśród dzieci klas 4-6 szkół podstawowych. Program jest bezpłatny, dofinansowany przez Urząd Miasta Wrocław. W naszym mieście w programie bierze udział 28 szkół. Młodzi siatkarze trenują w szkołach a następnie, w ciągu roku, spotykają się na kilkunastu turniejach we Wrocławiu.

Wyniki turniejów są publikowane na stronie portalu społecznościowego Facebook https://www.facebook.com/pg/volleymania.org/posts/?ref=page_internal są tam dostępne również zdjęcia uczestników.

Raz na jakiś czas organizator zapewnia bezpłatne wejścia na mecze ligowe siatkarskie.

Ponadto uczestnictwo dzieci w turniejach i SKS-ach przyczynia się do poprawiania umiejętności technicznych i taktycznych , sprawności i wyników w zawodach siatkarskich międzyszkolnych. Wpływa pozytywnie na relacje w drużynach i radzenie sobie ze stresem podczas meczu.

Program daje szansę dzidziom wybicia się i gry w drużynie pierwszej ligi kobiet lub mężczyzn. Program Volleymania ściśle współpracuje z Impelem Wrocław i Gwardią Wrocław.

Ostatnie zwycięstwo dzieci z naszej szkoły w turnieju i awans do mistrzostw Wrocławia doskonale pokazuje poziom gry w siatkówkę dzieci uczestniczących w zajęciach.