Uroczystość Pasowania na Świetliczaka

Nie tak dawno w naszej świetlicy miała miejsce uroczystość Pasowania na Świetliczaka. Uczniowie z klas pierwszych, już oficjalnie, zostali członkami naszej świetlicowej gromady. Podczas pasowania dzieci miały do wykonania kilka zadań. Musiały popisać się znajomością świetlicowych zasad, poprawnie rozwiązać szereg zagadek, pozytywnie przejść próbę współpracy, a także pokonać tor przeszkód, który sprawdzał ich zwinność. Żadne z wyzwań nie sprawiło uczniom większych trudności, wobec czego wszyscy mogli zostać pasowani przez panią dyrektor (w klasach Ic i Ib) oraz panią wicedyrektor (w klasie Ia) specjalnym kolorowym cukierkiem! Nie zabrakło też uroczystego ślubowania, w którym uczniowie zobowiązali się do przestrzegania świetlicowego regulaminu. Pasowanie zakończone zostało rozdaniem dzieciom upominków.

Uroczystość została przygotowana przez panie Sylwię Motyl, Katarzynę Kowal, Sylwię Kutrzubę i Karolinę Słabolepszą.

Wszyscy cieszymy się z przyjęcia nowych uczniów do naszego świetlicowego grona. Jesteśmy pewni, że będziemy się razem wesoło bawić oraz chłonąć wiedzę, a także zdobywać i doskonalić umiejętności na zajęciach w świetlicy.