WRZESIEŃ W NASZEJ ŚWIETLICY

Pierwsze dni pobytu w świetlicy zaczęliśmy od zapoznania lub – w klasach starszych - przypomnienia regulaminu świetlicowego. Każdy świetliczak zobowiązany jest do przestrzegania ustalonych zasad, tak w świetlicy i szkole, jak i w stołówce czy na szkolnym boisku i placu zabaw. Wiemy już jakie są nasze prawa i obowiązki w świetlicy szkolnej  i z pewnością je zapamiętamy, będą nam bowiem towarzyszyć przez cały rok szkolny.

We wrześniu poznawaliśmy nowych kolegów i koleżanki oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu zabawach integracyjnych. Słuchaliśmy opowiadań na temat koleżeństwa, zastanawialiśmy się wspólnie nad cechami dobrego kolegi. Sami chcemy być tak postrzegani przez innych.

Na dobre pożegnaliśmy się z wakacjami. Rozmawialiśmy o bezpiecznej drodze do szkoły, powtarzaliśmy zasady poruszania się pieszych oraz stosowaliśmy je w praktyce podczas porannych spacerów.

Naszą salę świetlicową oraz korytarz na parterze ozdobiliśmy pięknymi pracami o różnorodnej tematyce. Wszędzie jest teraz kolorowo!

W pierwszym miesiącu odbyły się w naszej świetlicy dwa konkursy z nagrodami, których wyniki przedstawiamy poniżej.

• Wakacyjne wspomnienia (konkurs plastyczny), którego laureatami są:

I miejsce – Oliwia (I a), Ania (I a), Marta (IV d)
II miejsce – Milena (IV c)
III miejsce – Kuba (IV c)

Wyróżnienia – Wiktoria (III a), Karolina (III a), Kinga (III c), Amelia (III c), Paula (III b) i Kuba (III a).

• Bezpieczeństwo na drodze (quiz dotyczący wiedzy o ruchu drogowym i zasad bezpiecznego poruszania się), którego laureatami są Amelia i Antosia (III c).