SZKOŁA W MIEŚCIE

SP63 od września 2012r. bierze udział w nowatorskim projekcie edukacyjnym. Uczniowie 13 wrocławskich szkół (szkół podstawowych, gimnazjów i liceum) uczą się w wybranych instytucjach w mieście. Nowe sposoby nauczania i zdobywania wiedzy oraz umiejętności, a także atrakcyjne miejsca odbywanych zajęć sprawiają, że proces edukacji jest bogatszy i urozmaicony.

Uczniowie naszej szkoły wzięli już udział w zajęciach organizowanych m.in. przez: Uniwersytet Wrocławski, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Współczesne, Ossolineum, Teatr Lalek, Wrocławski Park Technologiczny, Czekoladziarnię, Halę Stulecia, Filharmonię, Mediatekę, Lodowisko „Orbita”. Podczas zajęć realizowane są zagadnienia zgodne z podstawą programową w nowej, atrakcyjnej formie. Program w całości finansowany jest przez miasto, zarówno opłaty za zajęcia, bilety wstępu, wynagrodzenie pracowników instytucji, jak i koszty dojazdu. Uczniowie wszystkich klas SP63 od oddziału przedszkolnego do klas szóstych korzystali od września z różnorodnych zajęć: artystycznych, naukowych, sportowych.  Takie lekcje w przestrzeni miejskiej są okazją do rozbudzania zainteresowań, tworzenia sytuacji sprzyjających poznawaniu otoczenia, w końcu umożliwiają udział dzieci w różnych wydarzeniach społecznych i kulturalnych. Uczniowie chętnie wyrażają swoje uczucia, stając się odbiorcami i twórcami kultury. Niezwykłą wartość ma dla nas także aspekt społeczny takich wyjść – zwrócenie uwagi na zasady kulturalnego zachowania się w różnych przestrzeniach i sytuacjach.

Docelowo wszystkie wrocławskie szkoły mają korzystać z oferty edukacyjnej instytucji wrocławskich. Miasto na pilotażowy projekt, w którym bierzemy udział, zaplanowało około 1 mln zł (za: www.wroclaw.pl).

Link do opisów niektórych zajęć - autorami opisów są nasi uczniowie

rok szkolny 2012/13

Link do galerii zdjęć z I semestru

Link do galerii zdjęć z II semestru