godlo Polski

60 LECIE Baner

KOMINIARZ NA SZCZĘŚCIE
Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

Gościliśmy już w naszej szkole na zajęciach wiele interesujących osób, ale kominiarza jeszcze nie...
Mistrz kominiarski p. Tomasz Czarnik z wielopokoleniowej rodziny kominiarskiej został zaproszony w roli niespodzianki na koniec zajęć otwartych ,,Klucz do szczęścia" z udziałem gości. Następnie p. Tomasz przeprowadził wspaniałą lekcję. Wyglądał bardzo elegancko w swoim stroju i cylindrze. Opowiedział nam o tym, co zawsze najbardziej intryguje przechodniów spotykających kominiarza, czyli o guzikach. Miał ich oczywiście 13 i mogliśmy ich dotknąć, a następnie złapać się za swoje i pomyśleć życzenia. Tak blisko kominiarza na pewno wszystkie się spełnią :) Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o kominiarzach. Dowiedzieliśmy się, jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Zobaczyliśmy narzędzia kominiarskie. Dostaliśmy prezenty - książkę i monetę. Dziękujemy!

Anna Zaremba