Get Adobe Flash player
60-LECIE_Banerek_1366x300px

24-28 listopada 2017r. jubileusz 60 lecia szkoły 1957r. - 2017r.

KLASA III A W SŁODKIEJ MANUFAKTURZE

10 listopada w ramach zajęć „Szkoły w Mieście” uczniowie klasy III A uczestniczyli w warsztatach ręcznej produkcji lizaków. Słodkie Czary Mary mieszczą się w Rynku i od lat organizują zajęcia dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Każdy uczestnik zajęć ma okazję poznać cały proces formowania lizaka od rozgrzanej masy słodowej do uformowania właściwego kształtu i opakowania produktu gotowego do sprzedaży.  Wycieczka wzbogaciła również wiedzę uczniów w zakresie poznawania ciekawych zawodów oraz pomysłów przedsiębiorczości na prowadzenie małej własnej firmy. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów otrzymał własnoręcznie wykonanego lizaka do degustacji. Pachniały, wygladały i smakowały wybornie!

Wychowawca klasy III A Liliana Chmielnicka

KLASA 3D W WYTWÓRNI FILMÓW FABULARNYCH

 

11 października 2017 r. wybraliśmy się do Centrum Technologii Audiowizualnych i mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji multimedialnej. Były to zajęcia z malowania utworu muzycznego, sterowanie grą głosem, przetwarzanie głosu. Zdobyliśmy bardzo ciekawe doświadczenia.

Zwiedziliśmy też dawną Wytwórnię Filmów Fabularnych, jedną z największych wytwórni filmowych w Polsce, która odegrała ogromną rolę w rozwoju polskiego filmu. To tutaj, we Wrocławiu, nakręcono m.in. takie filmy jak ,,Popiół i diament", ,,Lalka", ,,Nie ma mocnych", ,,Pan Kleks w kosmosie" i wiele, wiele innych.  Mogliśmy przymierzyć stroje, które były wykorzystywane w  polskich filmach, a jest ich tu 16 tysięcy!, obejrzeć i dotknąć kilku z 7 tysięcy rekwizytów, wejść do studia, w którym kręci się sceny filmowe, zdobyć wiedzę o tym, jak powstaje film. Poczuliśmy magię kina! Kto wie, może wśród nas jest jakiś przyszły aktor lub reżyser...

                                                                               Klasa 3d i Anna Zaremba

Więcej…

PROGRAM EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III

„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”

1 września 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do nowego programu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas I-III pod nazwą „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Program ten jest projektem długofalowym. Celem Organizatorów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Więcej…

Radosna Parada Niepodległości 2017

W sobotę 11 listopada 2017 r. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji we Wrocławiu po raz szesnasty zorganizowano Radosną Paradę Niepodległości. Jednym z głównych organizatorów i pomysłodawcą jest p. Ewa Skrzywanek, konsultant Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, do niedawna również nauczyciel historii w SP 63. W paradzie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Więcej…