60-LECIE_Banerek_1366x300px

24-28 listopada 2017r. jubileusz 60 lecia szkoły 1957r. - 2017r.

9 listopada 2016 roku  we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. Szkołę SP 63 reprezentowali uczniowie, którzy wygrali eliminacje szkolne:
Jakub Galewski 3d, Wiktor Nowak 3c, Mirosław Śniegoń 2c, Patrycja Dzielendziak 4c.
Zawodnicy rezerwowi: Antoni Gabryszewski 2c Jędrzej Janiszyn 4 b, Jakub Jakubczak 4c
W zawodach wystartowało 26 reprezentacji z wrocławskich szkół podstawowych. Drużyna SP63 wywalczyła VI miejsce i awansowała do następnych rozgrywek, które odbędą się pod koniec listopada.

Nina Surma

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W SZACHACH

W dniach 11-14 maja 2015 roku odbyły się pożegnalne Mistrzostwa Polski Szkół w Szachach. Pod nieobecność tuzów, honoru bronili: Maciej Luboń, Miłosz Gabryszewski i Patrycja Krzywdzińska. Jak zwykle, atmosfera była wyśmienita, i to widać na zdjęciach w galerii.

MISTRZOSTWA WKS KOPERNIK

Wszyscy poszukujemy mierników inteligencji, czyli jak poznawać talent? Proponuję grę w szachy. Drugi turniej i kolejna kategoria zdobyta. 29 marca 2015 roku nasz uczeń piątej klasy Miłosz Gabryszewski zdobył IV kategorię szachową. Brawo!

NASI ABSOLWENCI

Przed Świętami Wielkanocnymi miło jest się pochwalić, że nasi absolwenci kontynuują naukę właściwego myślenia. Bowiem - jak wszyscy wiemy - "szachy w szkole" uczą dokonywać poprawnych wyborów. Adrian i Bartek wyjechali do Reykjaviku - stolicy Islandii na 50-ty jubileuszowy turniej szachowy.