Misja szkoły:
W pracy z naszymi uczniami kierujemy się łacińską sentencją: NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS - Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się. Staramy się przygotować ucznia do samodzielnego zdobywania wiedzy oraz jej umiejętnego wykorzystania w dalszej edukacji oraz codziennym życiu. Oprócz wyposażenia ucznia w potrzebną wiedzę i umiejętności kształtujemy jego prospołeczną, proobywatelską i proeuropejską osobowość. Naszych uczniów uczymy poszanowania godności drugiego człowieka, szacunku dla tradycji rodzinnych, szkolnych, regionalnych i państwowych, szacunku dla dorobku kultury własnej i innych narodów. Uczymy uczciwości, odpowiedzialności, samodzielności, tolerancji, umiejętności pracy w grupie, wrażliwości na krzywdę i pomoc potrzebującym oraz szacunku dla przyrody.

• Oferta podstawowa obejmuje:

• Zajęcia pozalekcyjne:

1. Przedmiotowe: matematyczne (m.in. "Szare komórki do wynajęcia", informatyczne, polonistyczne (m.in. "Kreatywne pisanie", ortograficzne), dziennikarskie, przyrodniczo - ekologiczne, turystyczne, historyczno - regionalne, plastyczne, językowe (j. angielski, j. niemiecki).

2. Sportowe: gry i zabawy ruchowe dla klas 1 - 3, siatkówka, koszykówka, taniec, szachy.

3. Artystyczne: chór, nauka gry na gitarze, zespół wokalno - instrumentalny.

4. Inne: ART (trening postaw prospołecznych), zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, przygotowanie uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty.

5. Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, zajęcia edukacyjno - wspierające.

Realizowane programy:

•Eduscience – program dotyczący podnoszenia kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii

•Międzynarodowy program Destination ImagiNation - OczyMa Wyobraźni stymulujący rozwój twórczego myślenia

•Wrocławski program edukacyjny kładący nacisk na rozwój artystyczny „Od inspiracji do kreacji” w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej (WKE)

•Wrocławski program „Szkoła w mieście”

•Wrocławski program pilotażowy wykorzystania sprzętu komputerowego podczas zajęć edukacyjnych

•Wojewódzki program promocji zdrowia w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

•Ogólnopolski program „Szkoła Ucząca Się” we współpracy z CEO

•Dolnośląski program „Bezpieczna szkoła”

•Dolnośląski program „Szkoła wspierająca turystykę”

•Ogólnopolski program „Cały Wrocław czyta dzieciom”

•Wrocławski program „Język maszyn”

•Wrocławski projekt kulturowy „Młodzi obywatele kultury”

•Szwajcarsko - Polski Program ( KIK/34) pt. „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym

poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie

Dodatkowe zajęcia w szkole:

1. Zajęcia odpłatne:

- dodatkowe godziny języków obcych,

- zajęcia na basenie,

- ceramika.

2. Zajęcia wspierające z przedmiotów wiodących prowadzone w ramach godzin z Karty Nauczyciela

3. Osiągnięcia szkoły:

- bardzo wysoki poziom nauczania – średnia ze sprawdzianu po klasie szóstej corocznie wyższa od średniej miasta. SP 63 po sprawdzianie szóstoklasisty zajmuje czołowe miejsce wśród publicznych szkół podstawowych.

- brak wagarów i ocen nagannych zachowania.

- I miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Twórczego Rozwiązywania Problemów oraz udział drużyn w światowym finale w Knoxville, w USA i w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie.

- ogólnoszkolne Biesiady.

- Drzwi Otwarte.

- działania w ramach Dolnośląskiego oraz Szkolnego Festiwalu Nauki (pokazy interaktywne na terenie SP 63).

- sukcesy szkolnego chóru „Crescendo”.

- sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

- duża liczba oraz różnorodność zajęć pozalekcyjnych.

- wysoki poziom uroczystości szkolnych.

- współpraca z rodzicami.

- współpraca z Dawną Polonią Wrocławską, parafiami, Dolnośląską Biblioteką Publiczną oraz instytucjami kulturalno – oświatowymi Wrocławia.

- systematycznie przeprowadzany egzamin na kartę rowerową.