• nazwa i adres szkoły

• położenie:

centrum miasta, dzielnica Stare Miasto

• rok założenia: 1957

Szkoła Podstawowa nr 63 jest szkołą osiedlową znajdującą się centrum miasta przynależącym do dzielnicy Wrocław - Stare Miasto, położoną pomiędzy ulicami: Widok, Kazimierza Wielkiego, Wierzbową. Bardzo dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej. Szkoła sąsiaduje z pięknie położonym Parkiem Staromiejskim, Teatrem Lalek, w którym dzieci naszej szkoły są częstymi gośćmi oraz basenem przy ul.Teatralnej, z którego korzystają w ramach lekcji wychowania fizycznego. Sam budynek leży przy ul. Menniczej, w cichej i bezpiecznej okolicy. Budynek pochodzi z 1972r., jest trzykondygnacyjny, nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych.

Zajęcia lekcyjne trwają od godz. 8:00 do godz.15:15 (niepełna zmianowość w klasach 1- 3). Położenie szkoły w sercu miasta, centrum kultury i miejscu najcenniejszych zabytków umożliwia uczniom praktyczne poznawanie Wrocławia i jego historii oraz uczestniczenie w wielu przedsięwzięciach kulturalnych miasta.

ilość oddziałów - 19
średnia liczba uczniów w oddziale - 26