godlo Polski

im. Anny Jasińskiej

60 LECIE Baner

SZKOLNY TURNIEJ KREATYWNOŚCI 2018

Trzeci Szkolny Turniej Kreatywności już za nami! Tradycyjnie rozpoczęliśmy wspólną zabawę od korowodu kreatywnych nakryć głowy. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem uczniowskich pomysłów!  Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w przestrzenie do eksperymentowania i twórczego myślenia. Uczniowie prezentowali doświadczenia i eksperymenty, które wcześniej przygotowali w domu. Zadaniem pozostałych uczniów było nie tylko uważne obserwowanie przebiegu eksperymentów, ale także stawianie hipotez i wyciąganie wniosków. Różnorodność doświadczeń i zaangażowanie wszystkich uczniów sprawiły, że nauka tego dnia stała się prawdziwą przyjemnością. Czas spędzony w klasach urozmaicony był dodatkowo przez zadania wykorzystujące techniki twórczego rozwiązywania problemów.

Kilkadziesiąt drużyn z całej szkoły stanęło do rywalizacji, przystępując do „Wyzwań na już” wymagających nie tylko umiejętności twórczego rozwiązywania problemów, ale i działania pod presją czasu oraz zdolności pracy w grupie. W końcu możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, na czym polegały wyzwania:

• uczniowie kl. 1 budowali jak najwyższe wieże z talerzy, kubków i sztućców,
  • uczniowie kl. 2 tworzyli z rozmaitych materiałów „strachy na szkodniki ogrodowe”,
  • uczniowie kl. 3 budowali „drapacze chmur” - jak najwyższe i jak najbardziej oryginalne budowle z kartek papieru i spinaczy,
  • uczniowie kl. 4 mieli zbudować jak najwyższą i jak najszerszą konstrukcję, która dodatkowo musiała też mieć jak najwięcej rozgałęzień,
  • uczniowie kl. 5 zmagali się z zadaniem zbudowania jak najwyższej konstrukcji z papieru, kamieni i nożyczek,
  • uczniowie kl. 6 budowali jak najwyższe konstrukcje, na szczycie których umieszczali piórko, po czym zdmuchiwali je z wieży na jak największą odległość,
  • uczniowie kl. 7 zmagali się z zadaniem zbudowania jak najwyższej wieży, którą następnie umieszczali na patelni i obracali tak długo, jak to możliwe, nie powodując przy tym odpadania elementów budowli.

Na zwycięzców w każdej kategorii wiekowej czeka niezwykła nagroda – wspólne pieczenie pizzy w szkole.

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i liczymy na to, że za rok będziemy bawić się równie dobrze!